29 września 2020

Ciężko uwierzyć jak ten czas leci! Teatr Reduta Śląska nie zwalnia tempa i żadna pandemia tego nie zmieni! Po raz trzeci nasza grupa teatralna miała szansę pojawić się zaprezentować podczas Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych w Stalowej Woli.

W 2020 r. w skład jury wchodzili: Modest Ruciński (przewodniczący), Joanna Holcgreber, Katarzyna Maternowska oraz Łukasz Drewniak.

Tym razem pod lupę szanownego jury trafił spektakl “Przycisk”,

w reżyserii Iwony Woźniak. Poruszone w nim trudne kwestie związane

z tematem eutanazji, zostały docenione w Stalowej Woli poprzez przekazanie nagrody Grand Prix. W protokole festiwalowym jury pisze

o naszym spektaklu w następujący sposób:

 

“Jury było pod wrażeniem skali rozmowy z rzeczywistością, jaką przeprowadził dwupokoleniowy zespół z Chorzowa, pokazując

w konwencji social fiction racje starych ludzi dyskutujących o eutanazji. W zderzeniu postaw i światopoglądów weterani sceny z Reduty Śląskiej przyglądają się umierającym wartościom, dają głos odchodzącemu światu, który w ich wykonaniu potrafi się jeszcze spektakularnie bronić.”

 

Jest to wspaniała wiadomość dla członków zespołu i jednocześnie docenienie wieloletnich starań oraz ciężkiej pracy. Dziękujemy serdecznie członkom jury, organizatorom oraz innym zespołom za kolejne niezapomniane spotkanie i nie ukrywamy… Chcemy więcej! :)

 

Do szybkiego zobaczenia!

 

Stalowa Wola po raz trzeci!

TEATR REDUTA ŚLĄSKA