15 grudnia 2016

Uczestnictwo w wydarzeniach tego formatu, to z jednej strony wielka przyjemność, z drugiej czysty zysk. Niepowtarzalna okazja, żeby zaprezentować się przed wymagającą widownią, zmierzyć
z innymi zespołami na deskach sceny, usłyszeć opinie. Doświadczyć czegoś nowego, poznać ludzi. Szczęśliwie atmosfera sprzyjała zawiązywaniu relacji, tych osadzonych na solidnym fundamencie rzeczowej rozmowy – a jakżeby inaczej – o teatrze. Generalnie wszyscy mili, zdolni.

Jeśli o nas chodzi, to chociaż udział Reduty ograniczył się do zaledwie jednego dnia tego trzydniowego przeglądu, wystarczyło, żeby zdobyć trzecie miejsce nagrody głównej. Biorąc pod uwagę, że to drugi dla nas taki festiwal i kolejny, który przyniósł miejsce na podium, pozostaje się tylko cieszyć. Nie o statuetki tutaj jednak chodzi. Chodzi o …, o to zaskoczenie w oczach jurorów, którzy twierdząco-pytają:
– No ale to Państwo są raczej Teatrem Profesjonalnym?

Na koniec - chociaż podług chronologii, nie względem rangi- szczególne podziękowania dla Teatru T.C.R. z Tychów, którzy okazali się radosnymi kompanami w drodze powrotnej, a i to nie wszystko. Zespół nagrodzono za wyjątkową rolę kobiecą. Więc śląskie zespoły miały solidną reprezentację.
Cóż, z tym się rodzisz.


Dziękujemy.

Festiwal Proscenium

TEATR REDUTA ŚLĄSKA